محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

ترانکینگ

آیتم‌های 1 تا 12 از مجموع 39 آیتم

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

جدولی  لیست 

آیتم‌های 1 تا 12 از مجموع 39 آیتم

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

جدولی  لیست 

ترانک یا ترانکینگ (Trunk) وسیله ای است که ضمن جلوگیری از شلوغی کابل کشی های پی در پی بر روی دیوار، در طول مسیر می توان به دلخواه خروجی های متعدد برق، تلفن، شبکه و انواع دیگر مکانیزم ها را بر روی آن ایجاد نمود. زمانی از ترانکینگ ها استفاده می شود که امکان تخریب دیوارها و قرار دادن کلید و پریزها و سیم کشی های آن داخل دیوار به هر دلیل وجود ندارد. در اکثر ادارات و بانک ها از ترانک ها به جهت ساماندهی سیم های روی دیوار و اتصال سیستم های پرسنل به برق و شبکه و تلفن استفاده می شود. ترانک ها شامل لوازم جانبی هستند که هنگام خرید باید از تعداد و نوع آن ها با خبر باشید.

انواع سایز ترانک

ترانکینگ ها از لحاظ عمق، عرض و سایز درب در سایزهای مختلفی توسط شرکت سوپیتا تولید و عرضه می گردند. عرض های رایج در بازار ایران، ترانک هایی با عرض 80، 105، 150 میلی متر است که مورد استقبال بسیاری از مصرف کنندگان است . اهمیت تولید با عرض ها و عمق های مختلف از نظر سازندگان بر این است که اگر کاربری نیاز به عبور 5 عدد کابل از درون ترانکینگ را داشته باشد می تواند متناسب به نیاز خود عمق و عرض ترانکینگ خود را انتخاب کند که ضمن صرفه جویی در هزینه ها، فضای کمتری را نیز برای ترانک در نظر می گیرد و اجبار به خرید یک سایز استاندارد برای مصرف کننده با هزینه بالاتر برای خرید از بین می رود. هنگام خرید یک ترانک در صورتی که در سایت سازنده یا بر روی مشخصات محصول نوشته ای مانند ترانک 80×50 (هشتاد در پنجاه) مشاهده کردید توجه داشته باشید که عدد اول عرض ترانکینگ و عدد دوم به عمق آن بر اساس میلی متر اشاره دارد. ترانک ها به صورت استاندارد با طولی معادل 2 متر توسط سازندگان تولید می شوند که اگر کاربری نیاز به 1 متر ترانک داشته باشد حتما باید یک شاخه دو متری را تهیه و بر اساس نیاز با طول دلخواه برش بزند.

درب ترانکینگ

فرق ترانکینگ ها از لحاظ درب بر اساس سایز و انعطاف است. ترانکینگ ها با درب هایی با عرض های مختلف تولید می شوند. برای مثال ترانک 10 سانت سوپیتا در بازار در دو مدل متفاوت قابل ارائه است. اولین مدل ترانک 100×50 سوپیتا با درب 85 میلی متر و دومین مدل ترانک 105×50 با درب 65 میلی متر است. در این میان شرکت سوپیتا درب ها را در دو نوع “درب نرم” و “درب سخت” تولید می کنند که مدل های درب نرم ضمن انعطاف پذیری بالاتر، از سهولت نصب خوبی هم برخوردارند که البته قیمت بالاتری هم نسبت به ترانک هایی با درب سخت دارند. هدف از تولید درب سخت هم قیمت پایین تر برای مصرف کنندگانیست که ارزش زیادی برای پرداخت هزینه زیاد برای یک ترانک قائل نیستند.